Fiskus nie chce już podatku od firmowej kawy dla zleceniobiorców
Pracodawca odliczy wydatki na poczęstunek zarówno dla pracowników, jak i dla współpracowników. Interpretacje zmieniają się na korzyść.
Mamy dobrą wiadomość dla pracodawców. Nie muszą już dzielić wydatków na poczęstunek fundowany załodze w zależności od tego, jaki typ umowy łączy ich z daną osobą. Odliczą wydatki zarówno dla osób na umowie o pracę, jak i na umowach cywilnoprawnych.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił w interpretacji z 30 maja 2022 r. (0111- KDIB1-2.4010.146.2022.1.AK), że pojęcie reprezentacji nie obejmuje działań, które podejmowane są w stosunku do własnych pracowników oraz współpracowników.
Napoje i ciastka to standard
Sprawa dotyczyła spółki, z którą część osób współpracuje na podstawie umowy o stałej współpracy zawieranej w ramach prowadzonej przez nie jednoosobowej działalności gospodarczej, a część na podstawie umów cywilnoprawnych. Spółka stara się zapewnić pracownikom i współpracownikom odpowiednie warunki pracy, dlatego gwarantuje im stały dostęp do artykułów spożywczych. Ponosi wydatki na artykuły spożywcze, które udostępnia nieodpłatnie całej załodze. Są to m.in.: woda, kawa, herbata, cukier, mleko, napoje, soki, ciastka, czekoladki, herbatniki, paluszki, cukierki, owoce, napoje gazowane. Produkty te są dostępne we wspólnych pomieszczeniach biurowych, a ich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta